دستگاه گلاب گیری – دستگاه عرق گیری – دستگاه تقطیر
۱۱
مهر

دستگاه گلاب گیری – دستگاه عرق گیری – دستگاه تقطیر

دستگاه گلابگیر خانگی دستگاه گلاب گیری سنتی – دستگاه عرق گیری – دستگاه تقطیر خانگی

دستگاه گلاب گیر خانگی نوعی دستگاه مخصوص تهیه انواع گلاب به صورت شفاف و باکیفیت می باشد که به منظور سهولت عرق گیری انواع گیاهان به تولید رسیده است. این دستگاه با عملکرد ساده ای که به عنوان عرق گیر برای گیاهان مختلف دارد به شکل مناسبی قابلیت استفاده در منزل را برای همه افراد فراهم می کند. دستگاه گلاب گیر در دو نوع صنعتی و خانگی ساخته می شود و خرید عرق گیر با قیمت مناسب و توجه به کیفیت و ساختار آن و نوع مواد اولیه ای که در ساخت آن به کار رفته است امکان پذیر می باشد.
در این ویدیو آموزش کار با دستگاه عرق گیر و یا گلاب گیر را توسط یکی از همکارانمان برای شما مشتریان عزیز تهیه کرده ایم:

از انواع دستگاه گلاب گیر خانگی می توان به منظور گلاب گیری گیاهانی که دارای عطر و بوی مطلوب و خواص بالای درمانی می باشند در منزل استفاده نمود.
از آنجایی که در طب سنتی استفاده از عرقیجات گیاهی رایج می باشد تولیدکننده گلاب گیر می تواند تنوع مناسبی از عرقیجات را در اختیار مصرف کنندگان قرار دهد. در نتیجه دستگاه گلاب گیر خانگی و یا دستگاه تقطیر خانگی امکان گلاب گیری انواع گیاهان دارویی از جمله نعناع، گل محمدی، کاسنی و همه گیاهان معطر را که دارای خواص درمانی بی نظیر هستند به آسانی برایتان فراهم می کند. دستگاه گلاب گیر، عرق گیر خانگی دارای طراحی منحصر به فرد و عملکرد خاص خود در عین سادگی می باشد که در نهایت با این نوع طراحی دارای کاربری مناسب برای منازل، عطاری ها و مراکز تولید عرقیجات گیاهان دارویی و سنتی شده است.
دستگاه گلاب گیر خانگی به منظور تقطیر و عرق گیری به روشی ساده با استفاده از مواد اولیه متفاوتی به تولید رسیده است و قیمت گلاب گیر در انواع مختلف که دارای اندازه بزرگ و کوچک در سایزهای مختلف هستند و جنس مواد اولیه در آنها متنوع می باشد جهت دسترسی و خرید به شکلی متفاوت عرضه می گردد.
همین طور به منظور استفاده از دستگاه تقطیر می توانید آن را بر روی یک شعله و یا چند شعله از گاز قرار دهید. شرکت های معتبر تولید کننده گلاب گیر، استانداردهای لازم را در ساخت این دستگاه رعایت کرده اند تا در نتیجه عرق گیری انواع گیاهان دارویی با سرعت عمل بالا و به سهولت انجام شود. فروش گلاب گیر به شکل دلخواه از طریق فروشگاه ها و مغازه های اختصاصی که برای این امر در نظر گرفته شده اند امکان پذیر می باشد.

انواع دستگاه عرق گیر و دستگاه گلاب گیر

دستگاه عرق گیر از قسمت های مختلفی تشکیل شده است که عبارتند از بدنه پایین و بدنه بالا. برای ساخت بدنه پایین دستگاه از یک دیگ آلومینیومی مرغوب و باکیفیت استفاده شده است. این دیگ جهت ریختن آب و موادی که به منظور تهیه عرق مورد استفاده قرار می گیرد کابرد دارد. به عنوان مثال برای تهیه عرق گلاب، گل ها را درون دیگ آلومینیومی ریخته و به اندازه حجم گیاه بر روی آن آب بریزید و دیگ آلومینیومی را جهت گرم کردن مواد و تهیه بخار بر روی شعله قرار دهید. بک نمونه عکس از یک دستگاه گلابگیر موجود در انبار بازرگانی بهار:

دستگاه گلاب گیر
بدنه بالای دستگاه تقطیر، دستگاه عرق گیر و یا دستگاه گلاب گیر از جنس استیل باکیفیت و با دوام ساخته شده است که خود شامل قسمت های زیر می باشد.
1- مخروط بخار: این بخش از جنس استیل می باشد و به دو بخش تقسیم می شود. الف) بخش زیرین مخروط : این قسمت بر روی دیگ آلومینیومی قرار می گیرد و تقطیر بخار ناشی از دیگ جوش و جمع آوری قطرات تقطیر حاصل شده می باشد که بخار به هنگام سرد شدن در این قسمت جمع آوری می شود و به سمت لوله خروجی هدایت می گردد. ب) بخش رویی مخروط : این قسمت عملیات گردش آب به منظور خنک کردن صفحه زیرین مخروط و بازدهی عرق گیر جریان دارد. آب از یک قسمت وارد شده و صفحه را خنک می کند و از َقسمت دیگر خارج می شود.
2- لوله مخروطی: این لوله که به قسمت زیرین دستگاه تقطیر متصل می باشد در بخش بیرونی مخزن بخار به منظور خروج میعان و قطرات تقطیر تعبیه شده است.
3- ورودی و خروجی آب : بر روی دستگاه گلاب گیر، عرق گیر یک لوله سر شلنگی به منظور اتصال شلنگ آب جهت وارد شدن آب به قسمت خنک کننده و جلوی دستگاه شیری برای تنظیم کردن آب خروجی ساخته شده است که میزان آب خروجی را تنظیم می کند تا آبی که در حال گردش می باشد بر روی مخروط رویی گرم نشود و خنک بماند.

عملکرد ساده دستگاه گلاب گیر خانگی

خرید دستگاه تقطیر و یا خرید گلاب گیر با قیمت مناسبی که دارد به سادگی این امکان را برایتان فراهم می کند که با داشتن یک دستگاه ساده در عین حال کاربردی بتوانید انواع عرقیجات دارویی را به شکل بهداشتی در نوع دلخواه در منزل خود تهیه کنید.
روش کارکرد انواع دستگاه عرق گیر، گلاب گیر خانگی به این صورت می باشد که گیاه مورد نظر به همراه آب در داخل دیگ جوش آلومینیومی موجود در آن ریخته می شود و بر روی شعله گاز قرار می گیرد. شعله گاز موجب تعریق و تبخیر گیاه می شود و اسانس گیاه تبخیر شده به صفحه استیل بخش زیرین برخورد می کند و موجب میعان بخار می شود. مایع رقیق و شفافی که از دستگاه خارج می شود عرق گیاه ریخته شده در دیگ آلومینیومی می باشد. در نتیجه شما می توانید با خرید عرق گیر انواع عرقیجات باکیفیت و شفاف را که می خواهید با قیمتی مناسب تهیه کرده و از تهیه آنها لذت ببرید.
برای خرید دستگاه گلاب گیر خانگی بهتر است باکیفیت ترین دستگاه گلاب گیر را انتخاب کنید تا بتوانید برای مدت زمان طولانی انواع عرقیجات گیاهی را به صورت طبیعی و خانگی تهیه نمایید. فروش عرق گیر در مغازه ها و فروشگاه های خاصی انجام می گیرد و به صورت عمده و جزیی در اختیار مشتریان قرار داده می شود. قیمت عرق گیر از نوع خانگی که به عنوان گلاب گیر خانگی نیز شناخته می شوند متفاوت می باشد.

تهیه انواع دستگاه عرق گیر

قیمت فروش دستگاه تقطیر و با توجه به کیفیت آلومینیوم و استیل به کار گرفته شده در ساختار دستگاه و ابعاد آن متفاوت می باشد. یکی از باکیفیت ترین و بادوام ترین انواع دستگاه های گلاب گیر، دستگاه تقطیر و یا دستگاه عرق گیر خانگی از نوع واشر دار می باشد. بسیاری از دستگاه های عرق گیر خانگی که با عناوین دستگاه گلاب گیر و دستگاه تقطیر شناخته می شوند دارای واشر سیلیکونی و بست آب بندی شده می باشد که دستگاهی کامل و مجهز است و به هنگام استفاده به خمیرگیری و یا گچ گرفتن و کارهای جانبی جهت آماده کردن دستگاه نیازی نیست.
به هنگام استفاده از دستگاه گلاب گیر واشر دار کافی است گیاه مورد نظر را به همراه آب داخل دیگ بریزید و کندانسور را بر روی آن قرار دهید و چفت ها را ببندید. مهم ترین مزیت دستگاه عرق گیر واشر دار این است که بو و یا بخار حاصل از گیاه بیرون نمی زند و عرق گیری گیاهان با سهولت بیشتری در هر مکانی انجام می شود. تولیدکننده گلاب گیر جهت خرید و استفاده طولانی مدت از این دستگاه مرغوب ترین نوع آن را به لحاظ کیفیت انتخاب می کند.


مهم ترین مزیت دستگاه گلاب گیر خانگی وزن سبک و امکان جا به جایی راحت آن، امکان عرق گیری گیاهان با روشی بهداشتی و ارگانیک در منزل و قیمت مناسب آن می باشد. فروش دستگاه تقطیر خانگی از نوع واشر دار با توجه به نوع سایز دستگاه دارای قیمت های متفاوتی می باشد.
یکی از مرغوب ترین و قدیمی ترین انواع دستگاه عرق گیر خانگی دستگاه گلاب گیر مسی یا دستگاه عرق گیر مسی می باشد. قیمت گلاب گیر مسی با توجه به این که در ساختار آن از مس استفاده شده است بالاتر از سایر دستگاه های عرق گیر خانگی می باشد. در ساختار دستگاه عرق گیر مسی از یک دیگ مسی باکیفیت که دارای طول عمر مناسبی می باشد جهت گلاب گیری گیاهان مختلف استفاده شده است. بسیاری از شرکت های معتبر تولید کننده گلاب گیر مسی انواع مختلف از این دستگاه را با حجم مخزن مناسب، وزن کم و قابلیت شستشوی آسان به تولید رسانده اند. خرید عرق گیر مسی امکان تهیه عرقیجات انواع گیاهان معطر خشک و تر مانند: نعناح، ریحان، بهار نارنج، بید مشک، رازیانه، آویشن و غیره را برایتان فراهم می کند.
با خرید عرق گیر مسی می توانید انواع عرقیجات خانگی را با استفاده از شعله گاز، شعله بخاری و اجاق برقی تهیه کنید.

پیشنهاد میکنیم:  تصاویر جدید از دستگاه های گلاب گیری 10 لیتری

کاربرد عرق گیر مسی

استفاده از روش عرق گیری ساده ای که با استفاده از عرق گیر مسی انجام می شود و محصولی که از آن به دست می آید دارای فواید زیادی برای سلامتی بدن می باشد. فواید استفاده از مس برای سلامتی شامل رشد مناسب بدن، استفاده کارآمد از آهن، بهبود سلامت بافت های همبند، مو و چشم می شود. علاوه بر این استفاده از گلاب گیر مسی جهت تهیه عرقیجات مختلف موجب تولید انرژی و پیشگیری از پیری زود رس می شود. ریتم قلبی منظم، غده تیروئید تنظیم شده، کاهش نشانه های التهاب مفاصل و بسیاری از موارد دیگر از مزایای مس برای سلامتی بدن می باشد که در نهایت با روش گلاب گیری ساده توسط دستگاه عرق گیر امکان پذیر می شود.. بنابراین استفاده از دستگاه عرق گیر مسی می تواند برای سلامتی بدن بسیار مفید باشد و با کاهش بیماری های مختلف موجب افزایش طول عمر مفید انسانها می گردد.
زمانی که مواد مورد نظر جهت عرق گیری درون دیگ مسی ریخته می شود مواد از یون آزاد شده دیگ استفاده می کنند و زمانی که عرقیجات توسط افراد مصرف می شود این مواد به شکل مطلوبی جذب بدن می گردد. علاوه بر مزیت های فراوانی که گلاب گیر مسی برای بدن دارد از لحاظ ساختار ظاهری دارای زیبایی منحصر به فردی می باشد و برای مدت زمان طولانی زیبایی ظاهری خود را حفظ می کند.
انواع عرق گیر مسی و یا دستگاه تقطیر مسی با توجه به ظرفیت دیگ آن با قیمت های مختلفی به فروش می رسد. فروش گلاب گیر مسی اغلب در فروشگاه ها و مغازه هایی که برای این کار اختصاص یافته اند صورت می گیرد. قیمت عرق گیر مسی نسبت به سایر دستگاه های گلاب گیری کمی بیشتر است اما با داشتن مزایای مطلوب می تواند مورد توجه طرفداران این محصول قرار بگیرد.

گلاب گیری از گیاهان مختلف

برای عرق گیری انواع گیاهان دارویی راه های مختلفی وجود دارد که نیازمند داشتن تخصص و دانش کافی در این زمینه بریا تهیه بهترین محصول و خوش طعم ترین آنها می باشد. انواع دستگاه تقطیر مسی و دستگاه های عرق گیر با جنس دیگ های استیل امکان عرق گیری انواع گیاهان معطر را بدون نیاز به داشتن تخصص برای عموم افراد فراهم می کند.
کارخانجات تولید کننده گلاب گیر با تولید سایزهای مختلف دستگاه عرق گیر امکان خرید گلاب گیر مناسب را با توجه به نیاز مشتریان فراهم کرده اند. برای خرید دستگاه تقطیر از نوع دلخواه با دوام بالا بهتر است علاوه بر نوع جنس و کیفیت دستگاه به فضای منزل خود برای قرار دادن دستگاه نیز توجه کافی داشته باشید و سایز مناسب را با در نظر گرفتن نیاز خود خریداری کنید.
بسیاری از فروشگاه های معتبر گلاب گیر خانگی یا تقطیر خانگی به منظور دسترسی راحت تر مشتریان برای خرید عرق گیر مسی که کیفیت بالایی دارد سایت های فروش اینترنتی را راه اندازی کرده اند. با مراجعه به سایت شرکت های معتبر فروش دستگاه تقطیر می توانید انواع سایزهای دستگاه گلاب گیر را همراه با قیمت گلاب گیر مسی و یا از مواد اولیه متفاوت جست و جو کنید و در نهایت اطمینان نوع مناسب از دستگاه گلاب گیر را انتخاب کنید و به صورت اینترنتی سفارش دهید. از مزایای خرید دستگاه گلاب گیر به صورت اینترنتی صرفه جویی در زمان و هزینه رفت و آمد می باشد در عین حال می توانید راهنمایی های لازم را در این زمینه به صورت آنلاین کسب کنید.
معنی کلمه دستگاه تقطیر تبدیل کردن مایع به بخار می باشد. بدین صورت که در دستگاه تقطیر و یا گلاب گیر زمانی که مخلوط آب و گیاه به جوش می آید بخار حاصل از آن توسط قسمت کندانسور دستگاه سرد شده و تبدیل به مایع که همان عرق گیاه می باشد می گردد. به منظور نحوه صحیح استفاده از دستگاه های عرق گیر همراه با دستگاه یک برگه به عنوان راهنمای استفاده از محصول به مشتریان ارائه می شود.

استفاده صحیح از دستگاه تقطیر موجب افزایش طول عمر دستگاه با وجود استفاده زیاد از آن می گردد. با خرید دستگاه گلاب گیر خانگی امکان تهیه گلاب و عرقیجات سالم گیاهی برایتان مهیا می گردد. گلاب و عرقیجات گیاهی که توسط دستگاه گلاب گیر مسی و غیر مسی تولید می شود کاملا شفاف و بدون هرگونه تفاله گیاهان می باشد. دستگاه عرق گیر خانگی با داشتن مکانیزم درست گلابی سالم و خوش عطر را برایتان آماده می کند.
برای اطلاع یافتن از قیمت گلاب گیر مسی و یا گلاب گیر با دیگ استیل می توانید با شماره های درج شده در سایت بازرگانی بهار معتبر فروش گلاب گیر مسی و دستگاه عرق گیر استیل تماس حاصل کنید.
دستگاه عرق گیر یا تقطیر خانگی این امکان را برای خانم های با سلیقه فراهم می کند تا علاوه بر تهیه انواع عرقیجات خانگی و سالم برای خانواده خود بتوانند عرقیجات ارگانیک و بهداشتی با حجم زیاد را در منزل تهیه کرده و کسب و کاری پر سود را راه اندازی کنند.
تولید انواع سایزهای عرق گیر خانگی با توجه به قیمت گلاب گیر به شکل نرمال این امکان را برایتان فراهم می کند تا بتوانید در آپارتمان های کوچک نیز از این دستگاه کاربردی استفاده کنید. به هنگام خرید دستگاه گلاب گیر، دستگاه عرق گیر و تقطیر خانگی دقت فرمایید و برای حفظ سلامتی خود مراقب مارک های تقلبی انواع دستگاه عرق گیر خانگی باشید. زیرا مارک های تقلبی دستگاه های گلاب گیر خانگی علاوه بر این که اقدام به تولید دستگاه های بی کیفیت می کنند سلامتی افراد را به خطر می اندازند. برای تولید تقلبی دستگاه عرق گیر خانگی یا گلاب گیر در قسمت قیفی دستگاه که مهم ترین قسمت تشکیل دهنده گلاب گیر می باشد از لحیم استفاده می شود که برای سلامتی بسیار مضر است.

تولید انواع عرقیجات گیاهی با دستگاه گلاب گیر و دستگاه عرق گیر

انواع دستگاه تقطیر یا دستگاه گلاب گیر مرغوب و باکیفیت با قاب های صنعتی و به صورت یک تکه بدون جوشکاری به تولید می رسد که علاوه بر کیفیت ساخت بالا موجب کاهش بیماری در افراد می گردد. روش تقطیر و عرق گیری گیاهان با استفاده از دستگاه گلاب گیر موجب کاهش هزینه برای خرید انواع عرقیجات و گلاب های صنعتی می باشد و راهی مطمئن برای تولید عرقیجات انواع گیاهان دلخواه است. دیگ دستگاه گلاب گیر باید دارای کیفیت ساخت بالا و استاندارد مناسب باشد تا با قرار گرفتن بر روی شعله گاز تغییر رنگ ندهد و زیبایی ظاهری خود را حفظ کند. برای خرید دستگاه گلاب گیر و یا عرق گیر خانگی بهتر است نوع مرغوب و استاندارد آن را خریداری کنید و از خرید دستگاه های گلاب گیر تقلبی که از مواد اولیه نامرغوب و بی کیفیت برای ساخت آن استفاده می شود بپرهیزید.
بسیاری از تولید کنندگان دستگاه عرق گیر به منظور اطمینان مشتریان از اصل بودن دستگاه تقطیر یا گلاب گیر خانگی به هنگام فروش دستگاه عرق گیر آن را برای مدت زمان چند ماه ضمانت می کنند. قیمت گلاب گیر مسی نسبت به دستگاه های گلاب گیر یا عرق گیر با دیگ استیل بالاتر می باشد و با کیفیت ساخت بالایی که دارد نظر بسیاری از افراد را به خود جلب کرده است. با استفاده از دستگاه تقطیر خانگی خوب با روش تقطیر ساده و آسان می توانید در فصل هایی از سال که زمان عرق گیری گلاب و یا سایر عرقیجات پرطرفدار می باشد انواع عرقیجات و گلاب را با بهترین کیفیت تولید کنید و علاوه بر مصرف شخصی آن را به فروش برسانید.

پیشنهاد میکنیم:  خواص استفاده از ظروف مسی در گلاب گیری و پخت و پز

خرید دستگاه گلاب گیر
با توجه به این که خواص دارویی گیاهان مختلف برای بسیاری از افراد روشن است و امروزه استفاده از عرقیجات گیاهی به منظور درمان بسیاری از بیماری ها، درمان چاقی، لاغری و غیره پرکاربرد می باشد و جایگاه ویژه ای در طب سنتی دارد، استفاده از عرقیجات اصل و باکیفیت برای عموم مردم اهمیت ویژه ای پیدا کرده است.
از این رو تولید انواع دستگاه تقطیر یا دستگاه گلاب گیر خانگی نسبت به گذشته افزایش یافته است و نظر بسیاری از افراد را به خود جلب کرده است.
تولید عرق گیاهی خالص و طبیعی مستلزم وجود شرایط و امکانات ویژه ای می باشد که در بسیاری از مواقع رعایت نمی گردد. دستگاه عرق گیر خانگی این امکان را برای خانم های خوش ذوق و با سلیقه فراهم کرده است تا عرقیجات اصل و خالص به دور از آلودگی را با گذاشتن زمان کافی بدست آورند. عرقیجات اصل که با استفاده از دستگاه تقطیر به دست می آید دارای بوی مطبوع و به صورت غلیظ می باشد. با شناخت و مطالعه انواع گیاهان دارویی می توانید با توجه به نوع بیماری و نیاز خود گیاه مورد نظر را تهیه کرده و عرقیجات سالم و طبیعی را بدین منظور تولید کنید و موجب سلامتی خود و افراد خانواده شوید. در این صورت علاوه بر تهیه محصول سالم در هزینه های خرید عرقیجات نیز صرفه جویی می شود.

تهیه عرقیجات مرغوب گیاهی با دستگاه عرق گیر و گلاب گیر

برای تهیه عرقیجات مرغوب و باکیفیت گیاهی نکات مختلفی وجود دارد که با رعایت آن می توانید با استفاده از دستگاه عرق گیر خانگی و یا دستگاه گلاب گیر یا دستگاه تقطیر بدون نیاز به خرید عرقیجات آن را در منزل خود به تولید برسانید. به عنوان مثال برای تهیه عرق خالص و غلیظ تر بهتر است حجم گیاه مورد نظر بیشتر از آبی باشد که برای تهیه این محصول مورد نیاز است. به میزانی که از آب بیشتری بر روی گیاه مورد نظر استفاده کنید عرقیجات رقیق تری به دست خواهد آمد. بر خلاف تصور بسیاری از افراد که عرق گیری از گیاهان مختلف را کاری دشوار و طاقت فرسا می دانند با خرید دستگاه تقطیر این امکان برایتان فراهم می شود تا بدون دخالت دست عملیات عرق گیری گیاهان تر و خشک را به صورت خانگی به تولید برسانید.
کارخانجات معتبر تولید کننده دستگاه تقطیر خانگی فروش انواع سایزهای این دستگاه ها را توسط وب سایت های معتبر به صورت بدون واسطه امکان پذیر کرده است. با خرید دستگاه گلاب گیر خانگی و انواع دستگاه تقطیر مسی می توانید از خدمات شرکت های معتبر بهره مند شوید. قیمت دستگاه تقطیر مسی نسبت به دستگاه های دیگر در عرق گیری بیشتر است و در نهایت انواع دستگاه عرق گیر یا گلاب گیر و یا دستگاه تقطیر خانگی دارای عملکردی مشابه می باشد و تنها تفاوت انواع دستگاه های عرق گیر در استفاده از نوع مواد مرغوب و یا نامرغوب در ساختار دستگاه می باشد.
دستگاه عرق گیر مسی یا دستگاه گلاب گیر مسی را می توان نمونه ای کامل و مرغوب از انواع دستگاه های گلاب گیر به تولید رسیده خانگی دانست. روش تقطیر دستگاه گلاب گیر با دیگ مسی تشابه زیادی به دستگاه گلاب گیر با دیگ استیل دارد و از بارزترین تفاوت های این دو دستگاه عرق گیر می توان به طعم بی نظیر عرقیجاتی که با استفاده از دستگاه گلاب گیر مسی تهیه می شود اشاره کرد. با گذشت زمان و شناخت مردم نسبت به خواص انواع گیاهان دارویی و حس مطلوب آن و از سوی دیگر به دلیل مضرات نوشیدنی های گازدار می توان گفت که با خرید دستگاه تقیر یا گلاب گیر خانگی می توانید گیاهانی که مناسب برای نوشیدن هستند را تهیه کنید و جایگزین نوشیدنی های مضر و گازدار نمایید زیرا عرقیجات طبیعی علاوه بر این که تشنگی را به خوبی برطرف می کند دارای خواص بسیاری می باشد و افراد را از ابتلا به بیماری های مختلف رها می کند.

عرق گیری مناسب با انواع دستگاه های خانگی

یکی از انواع گیاهان دارویی پرطرفدار که از زمان قدیم تا به امروز به منظور رفع دل درد و بیماری های گوارشی مورد استفاده قرار می گیرد نعناع می باشد. با استفاده از دستگاه تقطیر یا عرق گیر خانگی می توانید عرق این گیاه خوش عطر را در مدت زمانی کوتاه و به سادگی تهیه کنید. از دیگر انواع عرقیجات پرطرفدار گیاه آویشن می باشد که دارای ساقه های بلند و برگ هایی با خواص دارویی است. از این گیاه سبز رنگ برای تقویت معده، تقویت بینایی، رقیق کردن خون و از بین بردن عفونت های ریوی استفاده می شود. برای عرق گیری آویشن می توانید از دستگاه عرق گیر یا دستگاه تقطیر خانگی استفاده کنید و با روشی کاملا بهداشتی و طبیعی اقدام به تهیه عرق این نوع گیاه پرخاصیت برای سلامتی خود و افراد خانواده نمایید.
انواع دستگاه عرق گیر خانگی با وجود شکل ظاهری ساده ای که دارند و قیمت دستگاه عرق گیر به شکل مناسب دارای کاربرد گسترده ای می باشد و با هدف کمک به حفظ سلامت و آرامش افراد خانواده برای داشتن زندگی سالم و به دور از بیماری به تولید رسیده است.در تصویر پایین نمونه هایی از عرقگیر و دستگاه گلابگیر و دستگاه تقطیر که از انبار بازرگانی بهار تهیه شده است را مشاهده میکنید:

خرید دستگاه عرق گیری
قیمت دستگاه تقطیر مسی یا قیمت گلاب گیر مسی اصل گرانتر از نوع معمولی می باشد و البته با دوام زیاد پاسخگوی نیاز افراد برای تهیه عرقیجات خوش عطر و بو می باشد. به هر میزان که دستگاه از درجه کیفی بالاتری به لحاظ ساختار و مواد اولیه برخوردار باشد در نتیجه عرقیجات حاصل از آن نیز عطر و بوی خوبی خواهد داشت و خواص آنها به شکل مناسبی حفظ می گردد. تولید کننده گلاب گیر مسی در انواع متفاوت برای ساخت بدنه دستگاه و قسمت بخار از استیل مخصوص مواد غذایی ضد زنگ استفاده می کند که دارای طول عمر بالایی می باشد.
پس از این که دستگاه تقطیر یا گلاب گیری را به منظور عرق گیری گیاه مورد نظر مورد استفاده قرار دادید بهتر است دستگاه را بشویید تا اثر گیاهان قبلی از نظر طعم و بو کاکلا از بین برود و برای تهیه عرقیجات گیاهان دیگر بو و طعم واقعی گیاه مورد نظر حفظ شود. دستگاه تقطیر و گلاب گیر را می توانید در اندازه های مختلف برای کاربردهای متنوع از فروشگاه های معتبر تهیه کنید. فروشگاه های معتبر با فروش طیف وسیعی از گلاب گیر یا دستگاه تقطیر مسی و استیل مرغوب ترین دستگاه های تقطیر ایرانی را با بهترین استانداردهای تولید در این زمینه در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهد.
امروزه انواع مختلفی از دستگاه عرق گیر یا گلاب گیر خانگی در اندازه های کم حجم تا سایزهای بزرگ به تولید رسیده است. اغلب از سایزهای بزرگ این دستگاه به منظور تهیه حجم قابل توجهی از عرقیات گیاهی استفاده می شود و در فروشگاه هایی که برای فروش این محصولات در نظر گرفته شده اند کاربرد دارد. با خرید دستگاه تقطیر یا عرق گیر در اندازه های کوچک برقی می توانید جهت مصارف خانگی برای تولید انواع عرقیات گیاهی بهره مند شوید.

دستگاه های تقطیر و عرق گیر خانگی

از انواع دستگاه های تقطیر خانگی دستگاه تقطیر رومیزی در سایز متناسب تولید شده از مواد اولیه متفاوت می باشد که می توان از آن در منزل استفاده کرد. نکته ای که در هنگام استفاده از دستگاه عرق گیر باید رعایت شود این است که این دستگاه به هنگام استفاده باید تمیز باشد تا عطر و طعم گیاهانی که برای عرق گیری مدنظر هستند به میزان قابل توجهی حفظ شود و طعم واقعی این گیاهان احساس شود. در صورت رشد باکتری و قارچ های ریز که ممکن است به هر دلیلی از جمله کثیفی پدید آید که در نهایت موجب می شود کیفیت دستگاه گلاب گیر به شدت پایین آمده و این امکان وجود دارد که در بسیاری از شرایط برای سلامتی هم مضر باشد. از این رو حفظ نظافت و نگهداری صحیح از این نوع دستگاه قبل و بعد از استفاده ضرورت دارد. برای خرید دستگاه تقطیر بهتر است از فروشگاه های معتبری دستگاه را تهیه کنید که به هنگام فروش ضمانت نامه مناسبی را برای آن در نظر گرفته اند.
بسیاری از برندهای معتبر تولید کننده دستگاه گلاب گیر خانگی سفارش ساخت دستگاه تقطیر یا عرق گیر با سایزهای بزرگتر را نیز قبول می کنند و مطابق با نیاز مشتری اقدام به ساخت سایز بزرگتر دستگاه گلاب گیر می نمایند در نتیجه فروش گلاب گیر مسی یا هر نوع دیگری با وجود تنوع بسیار راحت می باشد.در ویدیوی پایین بخشی از پروسه تولید دستگاه گلابگیر و عرق گیر را برای شما مشتریان عزیز از خط تولید بازرگانی تهیه نموده ایم:

پیشنهاد میکنیم:  404 مطلب پیدا نشد

با توجه به این که تمیز بودن دستگاه گلاب گیر از موارد بسیار ضروری برای تهیه عرقیجات مختلف می باشد بهتر است به هنگام خرید دستگاه تقطیر مورد نظر از طریق مراجعه حضوری به فروشگاه های معتبر آن را تهیه کنید و یا با مراجعه به سایت های معتبر اینترنتی دستگاه گلاب گیر را که به صورت نو می باشد خریداری کنید و از خرید دستگاه های گلاب گیر دست دوم که برای مدت زمان طولانی مورد استفاده قرار گرفته است بپرهیزید زیرا ممکن است در معرض آلودگی قرار گرفته باشند و باکتری و قارچ های ریز که برای سلامتی مضر می باشد در آن رشد کرده باشد.
قیمت دستگاه تقطیر خانگی یا دستگاه گلاب گیر که معمولا در سایزهای 10 لیتری، 20 لیتری، 30 لیتری، 40 لیتری، 50 لیتری و 70 لیتری به تولید می رسد با یکدیگر متفاوت می باشد. به طور کلی می توان گفت مهم ترین عامل تعیین کننده قیمت گلاب گیر خانگی سایز دستگاه می باشد. برای سفارش ساخت سایزهای بزرگتر گلاب گیر خانگی که در بازار موجود نمی باشد می توانید آن را با جنس دیگ تمام استیل سفارش دهید که از کیفیت بالایی در برابر حرارت و گرما برخوردار می باشد و طعم و عطر گیاهان مختلف را حفظ می کند.
در میان گیاهان دارویی مختلف گلاب که از گل محمدی به دست می آید در آیین ایرانیان جایگاهی ویژه دارد. مصرف گلاب با برخی مواد غذایی و استفاده از آن برای خوشبو کردن برخی مکان های مذهبی ارزش بالای این مایع را نمایان می کند. حال با توجه به اهمیت و ارزش بالای این مایع شاید بخواهید به طور دستی عرق گل محمدی و دیگر گیاهان را به دست آورید که برای انجام این کار می توانید از دستگاه تقطیر خانگی استفاده کنید.
با توجه به این که تشخیص کیفیت گلاب های آماده کاری دشوار می باشد می توانید با خرید دستگاه عرق گیر و تولید عرقیجات اصل و طبیعی علاوه بر تولید گلاب اصل جهت مصرف شخصی می توانید به عنوان منبع درآمد نیز از این دستگاه استفاده کنید.

فرایند عرق گیری گیاهان معطر

فرآیند تقطیر و عرق گیری باید به طور دقیق و با زمان بندی مناسب و گرمای کافی انجام گیرد که این موارد نیز به کارشناس حرفه ای در این زمینه دارد. اما با استفاده از دستگاه گلاب گیر با توجه به راندمان دقیق و سریع دستگاه می توان بدون نیاز به تجربه کافی برای تولید عرقیجات مختلف از آن استفاده کرد. به طور مثال برای تهیه گلاب مرغوب و باکیفیت که عطری خاص و بی نظیر دارد کافی است حجم مناسبی از گل محمدی را به همراه آب در دیگ مخصوص دستگاه گلاب گیر بریزید و پس از مدت زمان کوتاهی گلاب اصل و شفاف را تحویل بگیرید.
امر تهیه یک گلاب شفاف که عطر آن ماندگار و مناسب است مورد توجه بسیاری از افراد است از این رو لازم است در تولید این محصول به میزان مناسبی از گیاه استفاده شود و دستگاه گلاب گیری از نوع مطلوبی انتخاب شده باشد.
بسیاری از کارخانجات معتبر تولید کننده دستگاه تقطیر یا تولید کننده دستگاه عرق گیر برای ساخت بدنه دستگاه گلاب گیر که مهم ترین قسمت دستگاه می باشد حساسیت لازم را به کار برده و از استیل مرغوب و ضد زنگ برای ساخت دیگ دستگاه گلاب گیر استفاده می کنند. زیرا به نسبتی که کیفیت دیگ دستگاه عرق گیر بالاتر باشد به هنگام استفاده از دستگاه هیچ گونه فرسایشی در بدنه ایجاد نمی شود و مواد بدنه وارد محلول نمی شود. ضد زنگ بودن بدنه داخلی دستگاه بسیار اهمیت دارد چون سبب حفظ کیفیت مواد داخلی می شود و آسبی به لحاظ بهداشتی به مواد تهیه شده وارد نمی شود.
با خرید دستگاه گلاب گیر مسی و یا دستگاه گلاب گیر که از جنس استیل مرغوب و ضد زنگ می باشد، همانند یک زود پز عمل می کند و به هیچ عنوان مقداری از بو و بخار مایع جوشانده شده در هنگام کارکرد دستگاه از آن نشت نمی کند. تولید کننده گلاب گیر یا تقطیر خانگی به منظور رضایت مشتریان از مرغوب ترین مواد اولیه آلومینیومی و استیل جهت ساخت و تولید این دستگاه ها که با هدف مصارف خانگی به تولید می رسد استفاده می کنند.

ابعاد مختلف دستگاه های عرق گیر و گلاب گیر

با تغییر سایزهای مختلف دستگاه گلاب گیر خانگی میزان خروجی عرق، قطر دهانه و ارتفاع دستگاه نیز تغییر پیدا می کند. از مهم ترین مزیت های دستگاه عرق گیر خانگی مرغوب امکان سازگاری آن با منبع تغذیه گاز خانگی و برق شهری می باشد. با توجه به پشتیبانی از گاز شهری پس از خرید دستگاه عرق گیر خانگی می توانید آن را در هر مکانی از جمله محیط باز و ایمن قرار دهید و از آن استفاده کنید تا در حین عملکرد مناسب عطر و بوی خاص آن نیز حفظ شود.
ویژگی دستگاه های عرق گیر خانگی با توجه به نوع سایز و کیفیت مواد به کار گرفته شده در ساختار بدنه دستگاه متفاوت می باشد.
ویژگی مشترک تمامی دستگاه های گلاب گیر خانگی که به شکل متفاوتی عرضه می شوند و مورد استفاده خانگی و صنعتی قرار می گیرند شامل: امکان تهیه عرقیجات گیاهان مختلف، امکان جا به جایی راحت دستگاه عرق گیر، عدم نشت مواد و بوی مایع محفظه، تهیه عرقیجات گیاهان مختلف بدون نیاز به دخالت دست و ارائه در ابعاد و اندازه های متنوع شرکت های تولید کننده دستگاه عرق گیر مسی و استیل می باشد.

خرید دستگاه های مرغوب گلاب گیری
بسیاری از تولید کنندگان دستگاه گلاب گیر خانگی برای فروش دستگاه گلاب گیر یا عرق گیر خانگی راه های مختلفی را پیش روی افراد می گذارند تا فراخور نیازی که برای خرید این دستگاه جهت استفاده به عنوان مصارف خانگی یا فروشگاهی می باشد اقدام به تهیه آن صورت بگیرد. فروش گلاب گیر مسی یا استیل با توجه به کسب و کاری که موجود است متفاوت در نظر گرفته می شود.
شکل ظاهری انواع دستگاه های گلاب گیر صنعتی با دستگاه گلاب گیر خانگی که در بازار عرضه می شوند متفاوت می باشد و کارخانجات تولید کننده دستگاه عرق گیر مسی و عرق گیر استیل این امکان را برای خانم های خانه دار فراهم کرده است تا بتوانند بدون مراجعه به عطاری ها و فروشگاه ها برای خرید عرقیجات مورد نیاز عرقیجات دلخواه را به صورت ارگانیک به تولید برسانند.
دستگاه های خانگی جدید در این زمینه بدون هدر رفتن آب، مایعی غلیظ و خوش عطر از گیاهان مورد نظر را در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهند. در ساختار دستگاه گلاب گیر خانگی جدید از لوله تقطیر بلند استفاده شده است که دو لوله درون هم جاسازی شده و شیر ورود آب سرد که از انتهای لوله تقطیر وارد می شود عرق و یا گلاب سرد به شما تحویل می دهد که این امر موجب می شود که درصد اسانس و بوی گیاه مورد نظر افت نکند و در خالص ترین شکل ممکن ارائه شود.
از مهم ترین مزایای دستگاه های گلاب گیر یا عرق گیر خانگی جدید بازده ای بالای عرق سرد و گلاب می باشد که تا 90% بخار را به عرقیجات دلخواه تبدیل می کند و مایعی شفاف و غلیظ را آماده سازی می کند. قیمت فروش دستگاه تقطیر یا انواع دستگاه عرق گیر خانگی جدید که با نام های مختلف به فروش می رسند با توجه به نوع سایز دستگاه و کیفیت بدنه آن متفاوت می باشد. با رعایت نکات مختلف به هنگام استفاده از دستگاه گلاب گیر یا تقطیر خانگی می توانید برای مدت زمانی طولانی از دستگاه های عرق گیر استفاده کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.