کاربرد دستگاه آسیاب برنج برای تهیه ی آرد برنج
۳۱
فروردین

کاربرد دستگاه آسیاب برنج برای تهیه ی آرد برنج

کاربرد دستگاه آسیاب برنج برای تهیه ی آرد برنج

آرد برنج از زمان های گذشته یکی از مهمترین و خوش عطرترین رکن جدایی ناپذیر غذاهای ایرانی اصیل محسوب میشود که برای تهیه ی آن به دستگاه آسیاب برنج باکیفیت نیاز داریم.

شاید با خود فکر کنید که تهیه ی آرد برنج آماده از بیرون کار راحتی می‌باشد اما به این نکته توجه داشته باشید که آرد برنج های خانگی عطر و بوی مطبوعی دارند و خیابان از کیفیت آن نیز راحت است.

روش تهیه آرد برنج با دستگاه آسیاب برنج

اگر قصد تهیه ی آرد برنج خانگی را دارید بهتر است در ابتدا ،قبل از آنکه از دستگاه آسیاب برنج استفاده کنید،برنج هایتان را با دقت پاک کنید و خوب آنها را شستشو دهید.

اگر برنج های تان را خوب نشویید و آبکشی نکنید ،این امکان وجود دارد که بعد از خشک شدن برنج بوی نامطبوعی بگیرد،بنابراین بهتر است برنج ها را از یک شب قبل بدون افزودن نمک خیس کنید و چندین بار آب آن را تعویض کنید تا برنج رنگ سفید و روشن خود را بازیابد و گرد و خاکش از بین برود تا در نهایت آرد برنج با کیفیتی و خوش عطری داشته باشیم.

دستگاه آسیاب برنج

در نهایت شما باید آبکشی برنج ها را به یک روز بعد از خیساندن کامل برنج موکول کنید و توسط یک دستمال و یا یک کیسه نخی تمیز حتما رطوبت آن را در مدت زمان۴_۵ساعته بگیرید،اما حتما دقت کنید که برنج های تان را بیش از حد خشک نکنید و اجازه ندهید که کاملا رطوبت خود را از دست بدهند زیرا در این حالت دیگر نمیتوان آنها را برای آسیاب کردن در دستگاه آسیاب برنج مورد استفاده قرار داد.

پیشنهاد میکنیم:  دستگاه آسیاب بهترین راهکار برای آسیاب و پودر کردن گندم

در نهایت پس از انجام دادن دقیق این مراحل شما میتوانید برنج های تان را در دستگاه آسیاب برنج به آرد تبدیل کنید و از عطر و بوی  بی نظیر آرد برنج  برای پختن غذاهای سنتی ایرانی همچون فیرینی بهره ببرید .

لیست دستگاه های آسیاب : دستگاه آسیاب

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.